Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Kultura má ve Středočeském kraji zelenou

Kultura má ve Středočeském kraji zelenou

Rada Středočeského kraje v uplynulém týdnu schválila podporu celkem 11 projektových záměrů.

České muzeum stříbra
29. listopadu 2021 - 12:30

Restaurování nejstarší česky tištěné Bible z roku 1488 v Českém muzeu Stříbra, modernizace bezpečnostního systému Galerie Středočeského kraje či zakoupení 28 speciálních knihovních polic pro přeplněnou depozitární místnost v Arnoldinovském domě v Brandýse nad Labem, to je příklad projektů, jejichž podporu dnes schválila rada. Celkově jich kraj podpoří jedenáct, a to v celkové výši 742 tisíc korun.

„Dlouhodobě se snažíme zatraktivnit Středočeský kraj jako turistickou destinaci, která má co nabídnout. Naše příspěvkové organizace nám v naší snaze velice pomáhají. Jsem proto rád, že můžeme podpořit projekty našich organizací, jejichž cílem je kultivace a restaurování vzácných uměleckých děl, či například zajištění preventivní ochrany vybavení depozitářů“ vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Rada kraje odsouhlasila přidělení finančních prostředků pro celkem 11 projektových záměrů osmi příspěvkových organizací Středočeského kraje. Celkem kraj spravuje devatenáct příspěvkových organizací, z nichž jsou 2 galerie, 2 památníky osobnosti a 13 víceoborových muzeí. Cílem Kraje je pečovat a uchovávat bohatství regionu a nabízet návštěvníkům atraktivní a hodnotné zážitky.

Projekt Chytrý venkov skončil

Zbylé prostředky na pokrytí výdajů spojených s projektovými záměry budou spolufinancovány Ministerstvem kultury ČR.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.
(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.muz)