Svátek má: Světlana

Byznys

Velikost textu:

Jaká je pravda o covidu-19?

Jaká je pravda o covidu-19?

Nové brněnské nakladatelství RIVA přišlo na předvánoční trh s knihou, která bude nepochybně důležitým hlasem v dnešní debatě o pandemii covidu-19.

Z obálky knihy
22. listopadu 2021 - 09:40
(Komerční sdělení)

Přináší dosti odlišný pohled na toto téma, než jaké slýcháme z úst našich politiků a na ně napojených propagátorů vakcinace. Položili jsme nakladatelství RIVA několik otázek a přinášíme jejich odpovědi.

Jak jste knihu „Pravda o covidu-19“ objevili?

Dostali jsme doporučení od známého, kterého kniha zaujala v původním anglickém vydání. Téma je více než aktuální a pohled, který kniha nabízí, se výrazně liší od toho, který se běžně v médiích prezentuje. To se nám zdá zajímavé. Kde je pravda si musí vybrat čtenář sám.

Znáte se osobně s autory, jejichž knihu vydáváte, tedy Josephem Mercolou a Ronnie Cumminsem?

Ne, neznáme. Při vydávání se neorientujeme na knihy pouze osob, které osobně známe, ale spíše na téma a způsob jeho pojetí.

Jaká je cesta k vydání knížky od zahraničního autora a jaké jsou s tím spojené náklady?

Náklady jsou víceméně dané. Je třeba odkoupit česká překladová práva, vybrat a zaplatit překladatele, jazykového korektora, odpovědného redaktora a spolehlivou tiskárnu. Pak jsou tu samozřejmě nemalé náklady na propagaci a distribuci.

Kolik platíte za to, že vydáváte knihu zahraničnímu autorovi?

Obvyklé náklady jsou 7 – 15 % za pultovou cenu prodaných knih v češtině. Část této odměny se platí jako nevratná záloha dopředu. Česky se pro tyto poplatky ujal název tantiémy.

Komu a proč knihu doporučujete?

Knihu lze doporučit každému, kdo chce lépe porozumět současným událostem kolem covidu-19. Autoři nabízí pohled nejen z hlediska zdravotního, ale také politicko-mocenského a psychologického, což je důležité pro celkové pochopení toho, co se kolem covidu-19 děje. Kniha rovněž obsahuje 534 odkazů na odborné nebo veřejné informační zdroje, což je samo o sobě úctyhodné číslo. Možná i proto patří na Amazonu již řadu týdnů mezi bestsellery s vysokým hodnocením čtenářů, kteří nejvíce oceňují hloubku a rozsah informací v knize obsažených. Kniha by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného českého čtenáře.

Jaké budou vaše další knihy?

Další knihy budou následovat filozofii našeho nakladatelství, a to vydávat publikace, které umožní čtenářům se dívat na důležité společenské události z různých úhlů pohledu. Tyto pohledy mohou být i naprosto protichůdné. Upřímná snaha hledat pravdu (intelektuální poctivost) a nazírání na věci z různých úhlů jsou dvěma zárukami pravdy, které jsou známy již od Sokrata. Nechceme tedy čtenáře podceňovat a vnucovat mu jedinou správnou ideologii.

Co byste chtěli čtenářů na závěr vzkázat?

Zajímejte se o věci kolem sebe s otevřenou myslí, nevěřte automaticky všemu, co se z různých zdrojů dozvídáte a hledejte pravdu. To je jedna ze záruk smysluplného života.

P.S. Knihu lze objednat na  stránkách knihkupectví

(rp,prvnizpravy.cz,foto:pž)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%

Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

AVAST
206
COLT CZ GROUP SE
587
ČEZ
1026
ERSTE GROUP BANK A
713
KOFOLA CS
245
KOMERČNÍ BANKA
690.5
MONETA MONEY BANK
83
PHILIP MORRIS ČR A
17140
PHOTON ENERGY
64.6
PILULKA LÉKÁRNY
650
VIG
564
GEN DIGITAL
400