Svátek má: Petra

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová:Věříme, že v Berlíně budou rozumní vůdci a ne Karrenbauerová

Zacharová:Věříme, že v Berlíně budou rozumní vůdci a ne Karrenbauerová

Rusko doufá, že se Berlínu podaří udržet německou ministryni obrany Annegret Kramp-Karrenbauerovou před testováním ruských ozbrojených sil.

Maria Zacharová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
26. října 2021 - 03:20

Uvádí se to v komentáři oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marie Zacharovové, rozesílaném  25. října.

„Nedostatek zájmu o seriózní dialog s Moskvou o deeskalaci ukázal v předvečer zasedání NATO německá ministryně obrany A. Kramp-Karrenbauerová. Zdůraznila, že NATO musí ukázat svou připravenost použít své ozbrojené síly proti Rusku. „Doufáme, že se v Německu najdou rozumní vůdci, kteří dokážou ochránit svého ministra obrany před bezohlednou touhou otestovat spolehlivost našich ozbrojených sil,“ řekla.


Jak uvedl EADaily , poslanci v Bundestagu odsoudili agresivní prohlášení německé ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauerové, která řekla, že proti Rusku „jsme připraveni použít prostředky, které mají předem odstrašující účinek“. V řeči vojenských specialistů to znamená jediné – preventivní jaderný úder. Německý vojenský atašé v Moskvě byl dnes předvolán na ruské ministerstvo obrany, kde mu byla předána nóta s tím, že prohlášení Kramp-Karrenbauerové vyvolávají v Evropě napětí.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)