Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Susan Hopkinsová: Proč lidé umírají i po druhé dávce proti COVID-19

Susan Hopkinsová: Proč lidé umírají i po druhé dávce proti COVID-19

Zranitelní a staří lidé i po druhém očkování umírají na COVID-19 kvůli slábnoucí účinnosti vakcíny, vysvětlila hlavní poradkyně britské vlády Susan Hopkinsová.

Susan Hopkinsová, hlavní poradkyně britské vlády
9. listopadu 2021 - 09:01

Jak bylo zjištěno v četných studiích během pandemie, je známo, že účinky vakcín proti koronaviru odezní asi pět nebo šest měsíců po druhé dávce.

Susan Hopkinsová, ředitelka strategického plánování pro veřejné zdraví Velké Británie, varovala, že ohrožení očkovaní Britové umírají na COVID-19 kvůli snížení účinnosti vakcíny pět až šest měsíců po druhé dávce, píše The Independent. V této souvislosti lékařka vyzvala, aby se neodkládala třetí dávka.

„Plně očkovaní senioři nebo lidé s chronickými nemocemi umírají na COVID-19 kvůli snížené účinnosti vakcíny,“ řekla Hopkinsová. Četné studie prokázaly, že účinek vakcín proti koronaviru slábne asi pět až šest měsíců po druhé dávce.

Podle Susan Hopkinsové jsou úmrtí starších Britů způsobena především tím, že asi 5 % populace nemá kompletní očkování. Jak článek připomíná, přestože většina lidí umírajících na COVID-19 nebyla očkována, britská vláda se obává nárůstu počtu hospitalizací a úmrtí mezi plně očkovanými občany v důsledku poklesu účinnosti léků proti koronaviru.


„Nadále zaznamenáváme úmrtí u většiny neočkované populace... ale stále více a více, kvůli snížené účinnosti, dochází k úmrtím i u očkovaných, " řekla Hopkinsová.

Hopkinsová poznamenala, že účinky vakcín proti koronaviru slábnou rychleji u těch, kteří jsou ohroženi, „takže pokud jste zdravý 30letý, pak vás dvě dávky ochrání na delší dobu. Ale ohrožení lidé potřebují dostat třetí dávku co nejdříve".

The Independent připomíná, že občané Spojeného království starší 50 let a ti, kteří jsou nejvíce ohroženi virem COVID-19, mají v současné době nárok na posilovací očkování šest měsíců po druhé dávce.

(rp,prvnizpravy.cz,independent,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%