Svátek má: Dalibor

Zprávy

Velikost textu:

Roček: Válka na Ukrajině a slovenské S-300 jako „dobrej vtip“

Roček: Válka na Ukrajině a slovenské S-300 jako „dobrej vtip“

Vládní tajtrlíci ve státech EU usilují o prodloužení války na Ukrajině dodávkami zabijáckých nástrojů Ukrajincům. Zvláště se plácli přes kapsu Slováci, protože v záchvatu šlechetnosti poslali na Ukrajinu protiletadlové systémy S-300. Ale Ukrajinci si s nimi prý nezastřílí.

František Roček, publicista
19. dubna 2022 - 07:19

Vražedný mejdan na Ukrajině je velmi zajímavý tím, že se z něho stalo propagačně dezinformační běsnění, v míře na které se nezmohli ani komouši, když v sedmdesátých a osmdesátých letech proklínali imperialistické NATO, uvádí publicista František Roček.

Proto žádná informace není jistá. Jisté je pouze to, když někdo ohlásí, že dobyl/obsadil nějaké město a platí to i za týden….

Kdo je šikovný?

Proto bez nějakého přechytralého komentáře uvádím, co povídal redaktor ruského časopisu "Arzenál vlasti" Alexej Leonkov ve vysílání rádia "Komsomolskaja pravda". Téma: zda bude kyjevský režim zachráněn dodávkami zbraní Západem.

Uvádíme přepis části rozhovoru:

„ … - Naše letecké a kosmické síly jsou moudré: nebombardují okamžitě, ale sledují, kam toto vybavení jde. A na těch místech, kde se hromadí, tam je zničí. Je důležité pochopit v jakých oblastech se nepřítel soustředí a co tam plánuje. Tyto plány rozebíráme.

- Byl to případ S-300 dodaných ze Slovenska? Náš Kalibr je zničil v Dněpropetrovsku?

- Ano. Ukrajinci rozdělili S-300, jak jsem pochopil, na tři části. Jednu - poblíž Mykolajivu, druhou - do Dněpropetrovsku a třetí, věřím, někde poblíž Kyjeva nebo Poltavy. Ale sledovali jsme tyto komplexy. V Dněpropetrovsku - ano, naše ministerstvo obrany již ukázalo, že to zničili.

- A zbytek dílů?

- Ten poblíž Mykolajivu byl také zničen…“
Letecko – raketová deratizace

Pokud to je o slovenských S-300 pravda, je to „dobrej vtip“. A předpokládané se stává  realitou.

Druhá fáze speciální operace putinovské armády začíná leteckou deratizací. Podobně budou asi zaměřeny i české tanky, které prý na Ukrajinu poslalo české ministerstvo války.

Míra deratizace je omezena jenom množstvím řízených střel. Na „dočištění“ nakonec budou stačit i neřízené rakety a bomby.

Postupně bude likvidováno i ukrajinské dalekonosné dělostřelectvo. Ukrajinci mohou mít od USA aktuální satelitní snímky postupu ruských šiků, ale pokud budou zlikvidována děla s dostřelem nad 20 km a více, bude jim včasná informace k ničemu. Ale to jen tak na okraj.

Uvidíme, co bude dál.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
53%