Svátek má: Jarmila

Zprávy

Velikost textu:

Německá bioložka: Naši důchodci jsou jako pokusná morčata

Německá bioložka: Naši důchodci jsou jako pokusná morčata

Mezinárodně známá buněčná bioložka Gabriele Pradelová z RWTH Aachen University zpochybňuje prioritizaci očkování na základě věku.

Ilustrační foto
23. února 2021 - 12:10

„Zejména starší lidé často špatně reagují na očkování,“ píše profesorka Pradelová v článku pro „Rheinische Post“. Podle profesorky, která je jedním z předních výzkumných pracovníků v oblasti infekce v Německu, mechanismy imunizace říká, že „u starších lidí obvykle nefungují očkování správně“.

„Stejně jako všechny orgány a tkáně v našem těle i náš imunitní systém stárne. V nejhorším případě musí být starší lidé opakovaně očkováni v krátkých intervalech, aby byli trvale chráněni před infekcí, “ pokračuje Pradelová,  „v boji proti Covid-19 je však v současné době k dispozici pouze omezený počet dávek vakcín, aby byla naše společnost jako celek zdravá a funkční. V tomto kontextu je priorita očkování na základě věku diskutabilní. “

Možná, ale toto spolková vláda nediskutuje a neposlouchá ani rady skutečných odborníků.  Schovala se do svého „velitelského bunkru“ a je ve stavu politického deliria - na úkor lidí.


Gabriele Pradelová  je německá parazitoložka a buněčná bioložka . V dubnu 2014 byla  Pradelová jmenována profesorkou  na Heisenberg. Od té doby vedla jako univerzitní profesorka výukovou a výzkumnou oblast „Buněčná a aplikovaná infekční biologie“ na RWTH Aachen University..

(rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%