Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Plochy kolem mateřské školy jsou před dokončením

Plochy kolem mateřské školy jsou před dokončením

Pro bezpečnější a komfortnější pohyb především dětí v Mateřské škole U Pejska a kočičky zadalo město Nymburk letos opravu zpevněných ploch v areálu školky.

Areál Mateřské školy U Pejska a kočičky
3. prosince 2022 - 12:30

Vícevrstvá guma na jižní straně areálu již byla položena v první etapě stavby. Finální dokončení venkovních ploch však umožní počasí až na jaře. Radní schválili prodloužení dokončení termínu co nejdříve to klimatické podmínky umožní, nejpozději však do konce dubna 2023.

„Oprava povrchů byla již nutná z důvodu již zborcených původních betonových ploch a nerovností nebezpečných pro pohyb dětí. Vzhledem k tomu, že se jedná o mateřinku, zvolili jsme pokládku povrchu z probarvené měkčené gumy. Právě tuto finální vrstvu venkovních ploch bude možné položit až za příznivějších klimatických podmínek, než jsou během zimy. Při teplotách pod +5°C a především kvůli vysoké vlhkosti vzduchu totiž hrozí, že materiál správně nepřilne k podkladu,” vysvětlil místostarosta Bořek Černý. Zároveň však dodává: “Současný stav nových pochozích ploch upravených pro finální pokládku umožňuje bezpečný pohyb dětí a ostatních osob.”

Nymburk podpoří kulturu, sport a společenské akce

Staveniště bylo předáno v srpnu a součástí aktuálních prací je i předláždění vjezdu do areálu. Celkem město investuje do této opravy 5,4 milionu korun.

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí pro Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:petr černohous,měú)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
31%
Ne
transparent.gif transparent.gif
69%