Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Městský dům kultury Karviná: Oskar a růžová paní

Městský dům kultury Karviná: Oskar a růžová paní

Městský dům kultury Karviná srdečně zve všechny své divadelní příznivce do prostor svého velkého sálu, kde pro ně v pondělí 27. března 2023 od 19:00 hodin uvede představení hostujícího pražského komorního divadla Kalich OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ.

Z plakátu k akci
21. března 2023 - 12:00

Představení, v jehož hlavních rolích excelují Josef Polášek a Pavla Tomicová, režíroval Jakub Nvota podle textu jednoho z nejpřekládanějších a nejhranějších francouzských dramatiků současnosti Erica-Emmanuela Schmitta. Jeho hry jsou odvážným ponorem do lidské duše v její kráse, ale i složitosti. Schmitt dokonale balancuje na hraně smutně-směšných nálad.

Ale humor je pro něho vždy způsobem, jak uchopit vážné téma, tak jako v tomto případě, kdy se spolu s Oskarem vydáme na pouť životem, kde mu místo dlouhých dnů zůstávají jen důležité chvíle. To by mohlo být samo o sobě velmi smutné, ale zde právě uvádí Schmitt do děje skvělou postavu babičky Růženky, energické, vtipné, neproniknutelné a tajemné Oskarovy společnice.„Oskar a růžová paní je hrou o tom, jak může být život krásný, i když je k nám krutý. Je o odvaze žít a chuti se smát. Bez toho by to totiž všechno bylo k nepřežití. Nenechte si ujít nádherné divadelní představení, které pobaví i povznese na duši!" vyzývá ředitelka MěDK Karviná Mgr. Olga Hrubec.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:MěDK Karviná)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%