Svátek má: Laura

Politika

Velikost textu:

Schwarzenberg: Hitler byl ve svém šílenství iracionálnější

Schwarzenberg: Hitler byl ve svém šílenství iracionálnější

Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg prohlásil, že se lidé musí smířit se ztrátami a nemůžou bohatnout donekonečna. Schwarzenberg mimo jiné také zkritizoval rakouské schengenské veto vůči Rumunsku a Bulharsku.

Karel Schwarzenberg
10. prosince 2022 - 13:02

Někdejšího ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga navštívil v jeho paláci ve Vídni server KleineZeitung.at. V rozhovoru ke svým sobotním pětaosmdesátým narozeninám byla řeč i o bývalé německé kancléřce Merkelové a ruském prezidentovi Putinovi.

Schwarzenberg v rozhovoru přiznal, že už hůř slyší, vidí a má problémy s nohama. Přišel prý tak o jednu z radostí, kterou byly procházky lesem a lovení zvěře. 

„Na vozíku je to fajn, dokud mě někdo tlačí,“ řekl Schwarzenberg. Radost mu však dělají jeho vnoučata. V rozhovoru pak také hovoří o tom, že je patriotem dvou zemí, a to Rakouska i Česka. 

Podle bývalého ministra zahraničních věcí se Rakousko rozvíjí, podobně jako ostatní země v Evropě. 

„Země ale nemůže bohatnout donekonečna. Tak je to všude, je nutné se smířit se ztrátami, což se těžko snáší, ale člověk to bude muset vydržet,“ poznamenal Schwarzenberg s tím, že platíme vysokou cenu za Sebastiana, čímž patrně narážel na někdejšího kancléře Sebastianu Kurzovi, kterého smetla korupční aféra. 


„To, co říkal a dělal, bylo v rozporu,“ uvedl dále bývalý ministr zahraničních věcí k osobě někdejšího kancléře Kurze. 

„Vzpomeňte si také na migrační politiku! To bylo jasné, že musí skončit katastrofou,“ řekl dále Schwarzenberg. 

Lidovci se nyní podle něj musí vrátit ke kořenům, protože strana může existovat pouze tehdy, je-li jasné, za čím stojí. A pokud to nedokáže sdělit, není důvod je volit. 

Řeč pak byla také o někdejší německé kancléřce Angele Merkelové. Schwarzenberg ji podle svých slov respektoval. 

„Obdivoval jsem ji, že vyřadila každého muže, který jí byl konkurentem,“ poznamenal Schwarzenberg a vytkl jen to, že i Merkelová propadla Rusku. 

Také jsme psali:

Schwarzenberg se také vyjádřil, jak vnímá přirovnávání ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi. 

„Hitler byl ve svém šílenství iracionálnější,“ uvedl Schwarzenberg. A Putinovi se podle něj příliš nedaří, protože Rusko je vojensky příliš slabé.

Schwarzenberg nemá ani pochopení pro slova o tom, aby se Ukrajině přestaly dodávat zbraně. Podle něj je to, že chce mít Evropa klid, bezohledně sobecký postoj, který se pokrytecky halí do pacifistického hávu.

(svob., prvnizpravy.cz, foto: youtube)

43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%