Svátek má: Jarmila

Politika

Velikost textu:

Rudolf Mládek: Hloupému napověz?

Rudolf Mládek: Hloupému napověz?

Začíná to být obehraná písnička.

Rudolf Mládek
21. března 2021 - 08:04

Dne 3.března jsem na několika portálech zveřejnil tento text:
„Další nařízené uzavření státu na tři týdny je předem určeno k nezdaru.Tato vláda s obehraným strašákem mrtvých občanů už nikoho nevyděsí. Občané umírají zbytečně nikoliv díky pohybu na čerstvém vzduchu, ale díky tomu, že vláda léčení covidu řeší opakovaně celostátní uzavírkou, která ale nepřináší žádné výsledky.“

Poslední uzavírka podle vlády údajně výsledky přinesla. Sice mizerné, ale prý přinesla. Hm. Uzavírka by se proto měla prodloužit i na Velikonoce, ačkoliv je ohlášen od 24. března souhlas s rozšířeným očkováním . Vláda slovy premiéra je připravena očkovat od dubna (to je od Velikonoc) až 100 tisíc lidí denně  neboť má údajně zajištěné vakcíny.

Je tedy logickou otázkou zda celostátní uzavírka ve dnech 2. až 5 dubna, tedy o Velikonocích vůbec něco řeší, když očkování praktickými lékaři může začít od 24. března a od 1. dubna dokonce by to mělo být až 100 tisíc lidí denně. Tak o čem se to vlastně tato vláda s občany baví? Buď nám všem lže, nebo nás vodí lidově řečeno za nos.

Politici z více stran upozorňují už nyní, že Velikonoční uzavírka se jeví jako nadbytečná, že výsledky se nezlepší, a že je-li připraveno očkování, tak  je možné od 24. března do 31. března naočkovat  tisíce lidí. A během Velikonoc to představuje možnost dalšího počtu ve výši 500 tisíc lidí. Tak to alespoň z vládních čísel a vládního hlásání spočítá i žák základní školy.


Tak na co to pokračování uzavírky? Jistěže, vláda opětně tvrdí, že je moc brzy na uvolnění, ale to už je chytání se stébla zoufalce, který je usvědčen z omylu. Námitka, že vládou plánovaná očkovací čísla v reálu nebudou platit, tu obstojí na 99,99%, protože u této vlády neplatí prakticky nikdy nic. To ale nesnižuje argumentaci proti rozvolnění, protože očkovat se dá a praktičtí lékaři jsou připraveni. Pokud vakcíny ovšemže skutečně dorazí a vláda neslibuje něco, co nemá.  Nebo co dokonce ani nakoupit nechce, jak už se mezi nedůvěřivými občany povídá.

Pokud tedy vláda nechce ztratit zbytky své politické tváře, bude muset začít dělat jinou politiku než dosud. Dosavadní strategie nejenže už nevyvolává žádnou důvěru, ale naopak vyvolává nespokojenost a vzdor a to paradoxně i tam, kde jsou kroky vlády racionální. Není divu, že volební preference se obrací, protože skutečnost, že Česko je nehorší zemí v EU se stále nemění a nemění. A jak se ukazuje, dělat se s tím něco dá a mělo se dělat už dávno. Vytvářet pod policejním tlakem z České republiky opakovaně jakýsi celostátní kriminál fungovat nemůže a nebude. Takovou politiku volič na podzim právem odmítne.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%