Svátek má: Leona

Politika

Velikost textu:

Generál Pavel jako Titanic a nepěkné kšeftíky s Ruskem

Generál Pavel jako Titanic a nepěkné kšeftíky s Ruskem

Politický komentátor Petr Holec se ve svém novém vysílání ostře pustil do prezidentského kandidáta Petra Pavla a poodhalil nepěkné kšeftíky jeho „stvořitele" diplomata Petra Koláře s Ruskem.

Petr Holec
28. října 2022 - 13:02

Nejen k minulosti prezidentské kandidáta Petra Pavla se ve svém novém pořadu HOLEC LIVE na XTV vrátil politický komentátor Petr Holec a vyložil na stůl pochybnosti, zdali Pavel nebyl náhodou „ruský šváb“. 

Ke Kremlu prý Pavla nepojí jen jeho minulost za totality, ale i působení jeho okolí včetně jeho blízkého spolupracovníka Petra Koláře. Právě exdiplomat Kolář má totiž pracovat pro firmu, která se dosti zajímala o „velké peníze pro Rusko“ bez ohledu na dění na Ukrajině. Holec také naznačil, od koho již brzy může ve věci minulosti Pavla zaznít jasný verdikt.

Holec se věnoval tomu, zda byl dříve prezidentský kandidát Petr Pavel „ruský šváb“. Poukázal, že Pavel byl za totality ve svém působení v armádě a vojenské rozvědce řízen ze zcela jasného místa. „Pavel byl školený pro elitní práci za totality. Tehdy to prostě bylo školení v rámci vojsk Varšavské smlouvy a ty nebyly řízené odjinud než z Kremlu,“ řekl Holec.


„Napadá mě takové ošklivé slovo, jestli i Petr Pavel – morální maják dneška – nebyl ‚ruský šváb‘,“ pokračoval Holec.

Tím však prý ruská stopa u Pavla ale zdaleka nekončí. „Petr Kolář, který je Pavlův stvořitel a já si myslím, že i případný jeho kancléř, pokud by se stal nedej bůh prezidentem, má také zajímavou minulost,“ naznačil Holec.

A rozkryl, že spolupracovník Petra Pavla Petr Kolář, někdejší velvyslanec České republiky v USA i v Rusku, je dle něj „člověk, který pracuje pro lobbistickou nadnárodní firmu, která už roky lobuje pro Rusko“.


„Už od anexe Krymu lobbuje pro Sberbank, Gazprom a VTB Bank, což jsou tři největší ruské firmy. Už o tom vyšlo spousta článků i v Británii, kde někteří politici za velké peníze lobbovali za velké peníze pro Rusko. Tahle firma lobbovala dokonce v americkém senátu za zrušení protiruských sankcích, a to nejen po anexi Krymu, ale dokonce i po invazi Ruska na Ukrajinu. Představte si tu ironii. Petr Kolář dělá pro tuhle firmu a je stvořitel Petra Pavla coby prezidenta. Jak by řekl Václav Havel, tak ‚to jsou paradoxy‘,“ řekl Holec, čímž zřejmě mířil na Kolářovo působení coby jednoho z vedoucích poradců u advokátní společnosti Squire Patton Boggs a pokračoval:

Například pro zájmy Gazpromu tato právnická a lobbistická společnost pracovala až do letošního března a server The Washington Post píše, že patřila k firmám, které „braly miliony od ruských oligarchů, ruských bank nebo čínských technologických společností, aby svým klientům pomohly vypořádat se s rizikem amerických sankcí a snažily se formovat americké zákony či ovlivňovat americké veřejné mínění“, dodal Holec.

Také jsme psali:

V souvislosti s pochybnostmi nad Pavlovou minulostí pak komentátor glosoval, že existuje řešení, jak se dobrat pravdy. Oním prostředníkem k tomu má být aktivista a disident Petr Cibulka, jenž je známý svým kyvadlem, které „děsí všechny ruské fízly“.

„Já pořád čekám, až ‚agent Pávek‘ pronikne do České televize. Zatím tam neproniknul v souvislosti se svou minulostí vůbec. Václav Moravec ho přizval jako morální maják a samozřejmě mu pro formu akorát položil velmi snadnou otázku týkající se jeho minulosti a z něj udělal velkou kapacitu a autoritu… Zkusím kontaktovat Petr Cibulku, co bude jeho kyvadélko říkat na minulost ,agenta Pávka‘, jak to celé bylo,“ naznačil Holec, že již brzy můžeme znát jasný verdikt.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: youtube)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%