Svátek má: Blažej

Byznys

Velikost textu:

Komerční banka kupuje společnost ENVIROS

Komerční banka kupuje společnost ENVIROS

Komerční banka se rozhodla rozšířit své aktivity v oblasti energetického a environmentálního poradenství a stala se 100% vlastníkem české společnosti ENVIROS.

Ilustrační foto
19. července 2022 - 09:40

Spojením KB významně posílí stávající know-how v oblastech poradenství a financování projektů se zaměřením na energetiku, udržitelnost a ESG.

„V Komerční bance si již dlouhou dobu uvědomujeme, že udržitelný a odpovědný způsob podnikání je důležitý nejen pro nás, ale stává se podstatnou hodnotou i pro naše klienty. Začleněním společnosti ENVIROS do Skupiny KB se staneme jednoznačným poradenským lídrem v oblasti energetiky a ESG a také jedinou bankou, jež bude schopna poskytnout klientům kompletní škálu služeb od poradenství až po udržitelné financování,"
uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Společnost ENVIROS je nejvýznamnějším lokálním hráčem mezi poradenskými společnostmi zabývajícími se energetikou a environmentálním poradenstvím a působí také jako nezávislý poradce pro financování energeticky úsporných projektů a projektů obnovitelných zdrojů pro řadu významných firem a institucí na středoevropském trhu. Rozhodnutí o koupi ENVIROS proto bylo logickým krokem. Akvizicí bude Komerční banka schopna doplnit a významným způsobem podpořit další rozvoj KB Advisory v této oblasti, zejména tak umožní KB Advisory dosáhnout na mnohem větší projekty, které vyžadují velice specifické know-how.

„KB Advisory a ENVIROS již realizovaly řadu společných projektů. Díky propojení obou firem budeme efektivnější a schopni realizovat více projektů pro naše klienty. Cílíme také na užší propojení poradenských služeb a financování například v oblasti energetických úspor nebo certifikace budov," doplňuje Jan Hanuš, ředitel KB Advisory.

Jaroslav Vích, majitel a jednatel společnosti ENVIROS uvedl: „Jsem velmi spokojen, že otevíráme novou etapu v rozvoji naší společnosti prostřednictvím strategického partnerství se Skupinou Komerční banky. Již nějakou dobu jsme se poohlíželi po strategickém partnerovi, který by nám poskytl nejen finanční stabilitu, pomohl udržet naše skvělé odborníky, ale také získat nové posily. Především jsme ale získali partnera, který nám pomůže v růstu našeho podnikání a posílení pozice na trhu v oblasti energetického poradenství a poradenství v oblasti udržitelnosti, ochrany životního prostředí a financování zelených investic. Máme již řadu zkušeností ze spolupráce s KB na projektech pro její klienty v oblasti ESG a velmi se těšíme na nové společné projekty a vzájemnou spolupráci."KB Advisory
KB Advisory je součástí skupiny Komerční banky a poskytuje služby pro soukromý i veřejný sektor. Jejím prostřednictvím banka nabízí poradenské služby v oblastech energetiky, obnovitelných zdrojů, dotací a výběrových řízení. Jde například o energetické posudky a audit, vstupní analýzy a řešení nebo zpracování a administraci dotačních projektů.


Enviros
ENVIROS, Group je přední poradenskou společností v oblasti energetiky a životního prostředí. Již téměř třicet let pomáhá klientům nacházet řešení pro udržitelnost, ochranu klimatu a životního prostředí v oblastech jako jsou například, optimalizace energetického hospodářství, obnovitelné a inovativní energetické zdroje, úspory energie, minimalizace odpadu a oběhové a bezuhlíkové hospodářství. Dlouhodobě se zabývá přípravou a financováním zelených investic. Působí v České republice a na Slovensku, zemích střední a východní Evropy i v dalších zemích. Společnost za dobu své existence úspěšně realizovala více než 4000 projektů pro téměř 2500 spokojených klientů ve více než 50 zemích světa. Ve společnosti působí multidisciplinární, multisektorový poradenský tým vysoce kvalifikovaných odborníků, který přináší do ESG a zelených udržitelných projektů dlouholeté zkušenosti z legislativy, strategie, politiky, ekonomiky, financování, statistiky, modelování, techniky a technologií, IT a digitální transformace. ENVIROS spolupracuje s celou řadou klientů a partnerů z mezinárodních a nadnárodních institucí, včetně OSN, Evropské komise, OECD, EBRD, EIB, Světové banky a UNDP. Významnými klienty jsou také zahraniční i tuzemské korporace a podnikatelské subjekty, státní a veřejný sektor a municipality. Poskytuje poradenství pro technická, environmentální, manažerská a inovativní technologická řešení a strategie a jejich financování pro vaši udržitelnou budoucnost. ENVIROS – Tomorrow´s World.

(rp,prvnizpravy.cz,kb,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%

Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

AVAST
206
COLT CZ GROUP SE
589
ČEZ
911.5
ERSTE GROUP BANK A
836
KOFOLA CS
253
KOMERČNÍ BANKA
747.5
MONETA MONEY BANK
81.3
PHILIP MORRIS ČR A
16880
PHOTON ENERGY
67
PILULKA LÉKÁRNY
750
VIG
597
GEN DIGITAL
506